top of page

Музей Михайла Грушевського

Кожний українець знає ім′я Михайла Грушевського. Дехто знайомий з його працями, більшість уявляє його державотворцем, і мало хто — як людину, люблячого чоловіка і турботливого батька. Та не кожному пощастило побувати в гостинній оселі академіка, поринути в наукову «лабораторію» історика зі світовим ім′ям, світ його уподобань, відчути неповторну ауру великої родини.

Експозицію музею Михайла Грушевського в меморіальному будинку на вулиці Паньківській, 9, було відкрито у 2006 році, через 14 років після заснування самого музею. Це єдина будівля, яка вціліла до наших днів від київської садиби Грушевських.

Колекція музею, що починалася з кількох експонатів, сьогодні нараховує понад сім тисяч предметів, з них чотири тисячі представлено в експозиції. Це меблі, побутові речі, особисті документи, рукописи, найповніше в Україні зібрання творів М. Грушевського та видань за його редакцією. Музейними раритетами є листи історика та його рідних, книги з бібліотеки зі штампами вченого та дарчими написами відомих науковців. Унікальна іконографічна колекція включає понад 500 фотодокументів, з них — 44 оригінальних світлини М. Грушевського періоду 1876-1931 років, значна частина яких збереглася в єдиному примірнику.

У двох виставкових залах музею презентуються твори відомих українських майстрів та документальні проекти. Виставкові проекти підпорядковані головній ідеї: відродити в новому форматі втрачену збірку українських старожитностей Михайла Грушевського. Саме тому на традиційних «Вернісажах у Грушевських» презентуються мистецькі твори «в смаках» видатного дослідника, збирача та шанувальника української культури.

На сьогодні Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського є не тільки музейним закладом, але й центром грушевськознавства в Україні, навколо якого об’єдналися дослідники-грушевськознавці гуманітарних академічних інститутів та наукових товариств.

 

 Джерело: http://kyivhistorymuseum.org/istoriko-memorialniy-muzey-mihayla-grushevskogo/

КИЇВСЬКІ

МУЗЕЇ
ПРАЦЮЄМО
З
XIX
СТОЛІТТЯ
bottom of page