Музей книги та друкарства України
У березні 1972 р., у Міжнародний рік книги, що відзначався за рішенням ЮНЕСКО, в Києві за Постановою уряду УРСР було створено Музей книги і друкарства України. Він розміщений на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, у будинку колишньої лаврської друкарні, заснованої 1615 р. архімандритом Єлисєєм Плетенецьким. Друкарня безперервно діяла понад 300 років – до початку 20-х років минулого століття, що є унікальним явищем в історії європейського друкарства.
Будинок музею (корпус № 9) – пам’ятка архітектури XVIII ст. – доби бароко.
Експозиція
У музеї зібрані багаті скарби книжкової культури українського народу (близько 56 тис. одиниць зберігання). Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів.
Рукописна книга і стародруки (X – перша половина XVIII ст.)
Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі до наших днів. Мовою експонатів розповідається про виникнення писемності у східних слов’ян, створення просвітителями Кирилом і Мефодієм в ІХ ст. азбук — кирилиці та глаголиці.
Книга і друкарство другої половини XVIII - XIX ст.
Матеріали експозиції розповідають про складну долю української книжки за обставин заборони на українську мову з боку Російської імперії кінця XVIII — початку ХХ ст.
Книга і друкарство XX –початку XXI ст.
В експозиції «Книга і друкарство XX – початку XXI ст.» відображена історія книгодрукування в Україні та закордонних центрах української еміграції і діаспори.
Книга як предмет матеріальної культури
Розділ «Книга – предмет матеріальної культури» дає наочне уявлення про еволюцію історичних форм книги (пергаментний сувій, кодекс і новітня, що має електронний вигляд).
Джерело: http://vuam.org.ua/uk/704:%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9_%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8_%D1%96_%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8